بخش‌های مهم متن علمی انگلیسی

در این پست از مرکز ترجمه کاردوآنلاین و در بحث عبارات پرکاربرد متون علمی انگلیسی، با بخش‌های مهم متن علمی انگلیسی استاندارد آشنا می‌شوید. در پست‌های بعد عبارت‌های پرکاربرد مورد استفاده در هر یک از این بخش‌ها به طور جداگانه معرفی خواهند شد. لطفاً به ادامه مطلب بروید.

عبارات پرکاربرد متون علمی انگلیسی

بسیاری از دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان جایی در زندگی آکادمیک خود مجبورند متن علمی خود را به زبان انگلیسی بنویسند یا آن که یک متن علمی را از انگلیسی به فارسی ترجمه کنند. کار با متون علمی یکی از حساس‌ترین موارد کاربرد ترجمه فارسی به انگلیسی و بالعکس است. شما در پست‌های مرکز ترجمه کاردوآنلاین درباره عبارات پرکاربرد متون علمی انگلیسی با پرکاربردترین عبارت‌های مورد استفاده در متون آکادمیک به زبان انگليسی آشنا می‌شوید. پیش از آن یک نکته را یادآوری می‌کنم: هر فردی که مایل است وارد دنیای نگارش یا ترجمه علمی بشود، پیشاپیش باید به گرامر، مهارت‌های نگارش و خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی اشراف کافی داشته باشد. اگر لازم می‌بینید، نکات عمومی، بخش‌ها و موضوعات مهم مطرح در متون علمی انگلیسی را در این پست (به انگلیسی) بخوانید. اگر در نگارش جملات پیچیده و حرفه‌ای انگلیسی نیاز به مطالعه دارید به پست‌های مربوط به جملات طولانی انگلیسی در مرکز ترجمه کاردوآنلاین مراجعه کنید.

بخش‌های مهم متن علمی انگلیسی academic-writing

بخش‌های مهم متن علمی انگلیسی

موضوعات و بخش‌هایی هستند که تقریباً در همه متون علمی تکرار می‌شوند. هر یک از این موضوعات و بخش‌ها عبارت‌های مربوط به خودشان را دارند که در متون علمی (با کمی تغییر) مدام تکرار می‌شوند. در این پست با بخش‌های مهم متن علمی انگلیسی آشنا می‌شویم. در پست‌های بعد و در مباحث مربوط به مرور عبارت‌های پرکاربرد و استاندارد در نگارش متون علمی انگلیسی به عبارت‌های استانداردی می‌پردازیم که در مقالات و تحقیقات علمی بیشترین استفاده را دارند. این عبارات تحت عناوین زیر و در پست‌های جداگانه تقدیم شما خواهند شد.

….. فهرست مطالب (Table of Contents)

….. بخش آغازین (Opening)

….. بخش اصلی (Main Body)

….. آمار (Statistics)

….. نمودارها، اشکال و طرح‌ها (Graphs, Pictures and Diagrams)

….. بخش پایانی (Closing)

….. نمونه ذکر منابع (Conclusion)

….. اختصارات (Abbreviations)

مرور عبارت‌های پرکاربرد و استاندارد متون علمی راهی میانبر و مطمئن برای نگارش یک متن علمی ویراسته و حرفه‌ای است. با دنبال کردن پست‌های مرکز ترجمه کاردوآنلاین در مبحث عبارت‌های پرکاربرد می‌توانید نویسنده‌ی متون علمی خودتان باشید و یا مقالات علمی انگلیسی را با اعتماد به نفس به فارسی ترجمه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *